Aktuálně


Aktuality přidáváme hlavně na náš Facebook CHS ze Strakaté louky.

1 . 1. 2022
Naše jediná fenka Ája je od letoška vykastrovaná. Prozatím tedy v naší CHS štěňátka mít nebudeme.
Pokud máte zájem o štěně strakáče z jiné CHS, podívejte se na stránky Spolku ČSP, záložka Chci štěně, kde se dozvíte, u kterých fen se plánuje krytí.

1 . 1. 2021
VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA UŽ JSOU REZERVOVANÁ A MÁME I DOSTATEK NÁHRADNÍKŮ. Další rezervace už nám prosím neposílejte. Další vrh (pokud bude), plánujeme nejdříve za dva roky, t.j. v roce 2023.

20. 12. 2020
Vrh B je na světě! Přes trochu dramatický průběh, spojený s návštěvou veteriny, se nám narodilo 6 krásných štěňátek: 2 kluci a 4 holky. Porodní váhy byly opravdu nečekané: od 247g po 384 g! Maminka Ája se o své potomky začala hned hezky starat.
Více informací v záložce Vrh B.

17. 11. 2020
I když jsme sice plánovali další vrh až v létě 2021, tak nám současná Covid situace vnukla myšlenku, že když už máme sedět doma, tak s veselými štěňátky!
A tak jsme se domluvili s Ájou a jejím kamarádem Kvidem z Majklovy zahrady, že zkusíme, jaké je to mít štěňátka v zimě.
Krytí proběhlo 22. 10. 2020, a ze včerejšího ultrazvuku víme, že se zadařilo. Ája má v bříšku minimálně 4 štěňátka. Termín porodu máme stanovený na 21. 12. 2020. Těšíme se na měkké Vánoční dárečky 🙂
Více v záložce Vrh B.

Máme obrovskou radost, že je o štěňátka ČSP velký zájem. V současné době již máme hodně zájemců, a vypadá to, že nezvládneme zásobit všechny. Pokud byste přesto štěňátko chtěli, zkuste nám napsat, ale šance na získání už je malá.

21. 4. 2020
Čas letí a naše štěňátka už určitě přerostla maminku. Jsme rádi, že jsme s jejich majiteli v kontaktu a můžeme sledovat, jak se všem daří. Vyrostli z nich opravdoví krasavci!
Letos štěňátka neplánujeme, abychom si mohli všichni (hlavně Ája) odpočinout. Pokud bude všechno v pořádku, tak zkusíme přemluvit Áju a pořídit vrh B v roce 2021. Kdo by měl zájem o štěňátka ČSP dříve, kontaktujte poradkyni chovu.

3. 9. 2019
Máme za sebou kontrolu vrhu, čipování a očkování. Štěňátka to zvládla skvěle! Doma už jsme ohrádku zrušili a dravci doslova lítají po celém obýváku. Perou se spolu, i s maminkou, vydávají u toho opravdické psí zvuky a prozkoumávají vše, co je v jejich dosahu 😀 Na plínu už čůrají celkem obstojně, jen občas se nestrefí. Výběh na zahrádce je vítaným zpestřením, kde se snaží ochutnat vše, co najdou 😀 Pomalu se začínáme připravovat na jejich odchod k novým páníčkům…

19. 8. 2019
Čas rychle letí a štěňátka rostou před očima. Klícka už jim byla malá, a proto rychle a s přehledem zabydlela prostor obýváku. Líbí se jim všechna místa, kde se dá řádit a spát. Učí se čůrat na plínu a občas se jim to i podaří 😀
Aby věděla, jak vypadá život venku, tak už si párkrát na chvíli vyzkoušela ohrádku na zahrádce. Milují návštěvy, které si s nimi hrají a které můžou kousat, kam to jen jde.
Kromě Ájina mlíčka dostávají už i granulky a syrové namleté maso. Moc jim chutná!
A už se nám vybarvili – Aglaia a Adonis jsou po tatínkovi dlouhosrstí, Anthemis a Agrostis budou po mamince krátkosrstí.
V galerii jsou další fotky 🙂


31. 7. 2019
Štěnda už se nám vybarvují, strakatí a mění se jim srst. Začínají se rozkoukávat a pomalu si hrát 🙂
Další várka fotek je ke shlédnutí zde.

21. 7. 2019
Slavíme týdenní výročí a štěnda dostala oficiální jména! Více v záložce Vrh A.
V galerii jsou nové fotky.

14. 7. 2019
Už je to tady! Vrh A je na světě. Máme čtyři černobílá štěňátka. Tři pejsky a jednu fenku.
Prozatím máme více zájemců o štěňátka, než můžeme nabídnout. Pokud bude mít někdo další zájem, můžeme si ho zapsat do pořadníku, ale šance na štěndo je velmi malá.

4. 7. 2019
Připravujeme se na porod. Stavíme porodní bednu a místo, kde příštích několik týdnů budou štěňátka. Ája boubelatí a nechce se jí moc hýbat. Nejradši polehává, kde to jen jde.

24. 6. 2019

Ája postupně boubelatí a stává se z ní rozvážná budoucí máma 🙂

6. 6. 2019

Máme potvrzenou Ájinu březost a radostně očekáváme vrh A! Podle ultrazvuku to vypadá na minimálně 4 štěňátka.

Termín porodu byl stanoven na polovinu července 2019. Termín odběru štěňat je nejdříve v osmi týdnech od porodu, tedy v polovině září 2019.

Registrace zájemců štěňat probíhá emailem (evka.hette@gmail.com).

17. 5. 2019

Máme za sebou krytí s Chloupkem. Snad se zadaří 🙂