Vrh A

10. 1. 2021
Jsme šťastní, že z našich Áček vyrostli krásní psi a dělají svým novým majitelům radost. A těší nás, že jsme s nimi (aspoň virtuálně) v kontaktu.

Aglaia (Shelly) žije kousek za hranicemi – v Piešťanech.
Adonis (Adinko) doputoval až do Prešova.
Anthemis (Milo) tráví svůj čas v Praze.
Agrostis (Charlie) bydlí u Berouna.

13. 9. 2019
Dnes si pro štěňátka přijeli noví majitelé. Věříme, že se spolu brzy sžijí a že budou dělat novým rodinám jen a jen radost 😉 A doufáme, že se někdy brzy setkáme.

1.8. – 1.9. 2019
Událostí je spousta, a proto nezvládáme aktualizovat stránky (třeba se to časem povede). Štěňátka se socializují a poznávají s novými dospěláky, dětmi, věcmi, ruchy, ale i psími kamarády. Chodíme taky do výběhu na zahradu.
Odkaz na fotky z tohoto období je v galerii.

21. 7. 2019
Tento víkend slavíme týden od narození Áček. K prvnímu minivýročí dostala naše štěňátka jména! Stejně jim asi pořád budeme říkat pracovními jmény Šála, Hvězdička, Bělouš a Puňta, ale už mají i svá oficiální jména do rodokmenu!
Protože jsou ze Strakaté louky, tak se jmenují podle rostlin, které se dají najít na louce, nebo mají s rostlinami alespoň něco společného 🙂

Agrostis (podle Agrostis canina, česky psineček psí) – pejsek, který se narodil jako první. Na krku má bílou tenkou linku, jako list trávy. A jako první si zaslouží takové krásné botanicko-psí jméno 🙂Aglaia (podle Aglaia odorata, česky kornice vonná) – fenečka se jmenuje podle rostliny, která sice neroste v ČR, natožpak na loukách, ale v Asii. Aglaia byla podle řeckého bájesloví jednou z družek bohyně krásy Afrodité (= Venuše). Fenečka má na zádech hvězdičku (Venuši? :-)) a části jména se odkazuje na maminku Áju 🙂Adonis (podle Adonis vernalis, česky hlaváček jarní) – největší pejsek už od narození. Na bílém tělíčku se vyjímají velká černá kolečka, stejně jako květy hlaváčku v jarní louce.Anthemis (pode Anthemis, česky rmen) – pejsek má na zádech malé černé kolečko v bílém poli, podobné vykukujícímu květu rmenu v poli obilí 🙂 Narodil se jako poslední, ale zároveň byl první, o kterého se maminka začala pořádně starat. A tak proklestil cestu i svým starším sourozencům.

Vrh A je na světě!
V noci ze 13. na 14. července 2019 Ája porodila čtyři krásná černobílá štěňátka. Strakáčí rodina se rozrostla o tři pejsky a jednu fenku. Každý je úplně jiný, ale všichni se mají čile k světu a když zrovna nespí, tak sají mateřské mléko. Ája o ně pečlivě pečuje a ani nechce vycházet ze společného pelíšku.

Ája začal hárat 2. 5. 2019. Krytí proběhlo 16. 5. 2019. Otcem budoucích štěňat je Chloupek z Majklovy zahrady (Tommy). Štěňata by se měla narodit v půlce července 2019.

Chloupek z Majklovy zahrady (Tommy)

Více o chovném páru zde:

Arnika Strakatá packa

Chloupek z Majklovy zahrady