Vrh B

27. 2. 2021
Štěňátka už se zabydlují v nových rodinách a nám chodí krásné fotky a veselé historky. Všichni jsou moc šikovní a dělají novým rodinám radost. Všichni si našli nové kamarády – psí, kočičí, ptačí, ovčí a hlavně lidské. Už se učí přivolání a první povely za pamlsky 🙂
Fotky z nových domovů jsou k vidění zde.

12. 2. 2021
Štěňátkům táhne na osmý týden a začínají se v ohrádce nudit. Buď se spolu perou, nebo vymýšlí lumpárny jako trhat linoleum, okusovat gauč nebo kvílet u ohrádky. Je nejvyšší čas je s baťůžkem a se slzou v oku (našem) vypustit z rodného hnízda. Jsme moc rádi, že budou bydlet u skvělých rodin, kde budou mít spoustu nových kamarádů (lidských i zvířecích) a nové podněty a zážitky.
Naštěstí k sobě budeme mít blízko: Betulka jede jen kousek do Blanska, Belliska do Ostravy, Briza (Innez) do Zelenče (u Prahy), Baobab (Lucky) do Uherského Hradiště a Barvínek do Lanžhota.

10. 1 . 2021
Máme za sebou třetí týden a spousta se toho změnila.
1) Už vidíme (a asi trošku slyšíme) a začínají se nám prořezávat zoubky.
2) Už pěkně chodíme/běháme.
3) Zkoušíme vrčet a občas si i štěkneme.
4) Hrajeme si s maminkou nebo spolu.
5) Když jsme začali utíkat z bedničky, dostali jsme další zábranu. Ale nakonec si to páníčci rozmysleli a radši nám bedničku otevřeli, abychom poznali nové prostory. Teď už se učíme čůrat mimo naši ložnici (občas to i vyjde).
6) Už jsme ochutnali mlíčko, které není od maminky. Je dobré a dají se s ním dělat super ťápoty mimo misku.
7) Už se nám ustálila srst: Baobab, Barvínek a Betula dlouhosrstí, Briza a Bellis s největší pravděpodobností krátkosrsté. Už se začínají rýsovat i puntíky na nožkách a bříšku.

3 . 1. 2021
Štěňátka se mají čile k světu, nabírají na váze a dělají pokroky. Většina z nich už otevřela očka a začínají se nemotorně stavět na nohy. Už nejsou jen bíločerná, ale začínají se jim vybarvovat tvářičky a puntíkovatět nohy a další části těla. Začínáme odhadovat délku srsti.

31. 12. 2020
Nejsmutnější Silvestr, jaký jsme kdy zažili. Brzy ráno nás po 11 dnech opustila naše malá Andělka Barucha. Před dvěma dny začala ubývat na váze a ani přes návštěvu veteriny, zahřívání a dokrmování se nám ji nepodařilo udržet při životě. Snad je jí teď lépe s anděly tam nahoře.

27. 12. 2020
Už máme za sebou první týden a dostali jsme oficiální jména. Protože jsme ze Strakaté louky, tak se jmenujeme podle rostlin (i když ne všechny můžeme najít na louce :))

Kluci:
BAOBAB se jmenuje podle krásného a majestátního stromu. Tento macíček se narodil jako první a dal mamince Áje dost zabrat. Pracovní označení má Ninja nebo Černoch.
BARVÍNEK má na zádech malířskou paletu. Jmenuje se proto podle rostliny, která tvoří barevné porosty v lese. Pracovní jméno má Puňta.

Holky:
BELLIS se jmenuje podle sedmikrásky. K tomu není co dodat. Má na zádech kresbu hada s otevřenou tlamou, podle které jí říkáme Had(ice).
BETULA se jmenuje podle břízy. Mohla se jmenovat i podle svého pracovního označení Beta (=Řepa) nebo Pistolnice, podle kresby na zádech.
BRIZA se jmenuje podle krásné a něžné trávy (třeslice). Má na zádech křídla ve tvaru písmene „Z“, proto jí říkáme Zoro.
BARUCHA není botanické jméno, ale protože má na zádech křídla, našli jsme pro ni jméno andělské. Baruch je (požehnaný) vedoucí anděl strážný stromu života. Takže s rostlinami něco společného také má. Pracovně se jmenuje samozřejmě Andělka.

Váhy jsou od narození dvojnásobné: od 507g po 780g.

24. 12. 2020

20. 12. 2020
Vrh B je na světě! Přes trochu dramatický průběh, spojený s návštěvou veteriny, se nám narodilo 6 krásných štěňátek: 2 kluci a 4 holky. Porodní váhy byly opravdu nečekané: od 247g po 384 g! Maminka Ája se o své potomky začala hned hezky starat.

22. 10. 2020
Ája začal hárat 7. 10. 2020. Krytí proběhlo 22. 10. 2020. Otcem budoucích štěňat je Kvido z Majklovy zahrady. Štěňátka by se měla narodit kolem Vánoc.

Námluvy

Kvido z Majklovy zahrady

Kvido – Master of Dogdancing

Více o chovném páru zde:
Arnika Strakatá packa
Kvido z Majklovy zahrady